Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

 

Budynek Bursy zbudowany w latach 50-tych XX wieku od 1 września 1957 roku pełnił funkcję Internatu Liceum Pedagogicznego a w latach 70-tych został przemianowany na internat Zespołu Szkół Budowlanych. 

1 września 2001 na mocy Uchwały Nr XXIII/198/2001 Rady Powiatu w Bochni z dnia 24 maja 2001 roku z połączenia dwóch internatów: Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Mechanicznych powstała Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego. Funkcję dyrektora objęła mgr Janina Węglarz. 

W dniu 26 kwietnia 2018 roku Rada Powiatu Uchwałą Nr XXXIV/335/2018 dokonała zmiany nazwy placówki na Bursę Szkolną w Bochni i nadała jej imię Polski Niepodległej.

Bursa położona jest w centrum miasta przy jednej z głównych ulic. Wokół niej znajduje się ogród, w którym uczniowie mają możliwość wypoczynku. Młodzież w wolnych chwilach ma możliwość korzystania z boisk sportowych znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, kryta pływalnia, kino.

Placówka dysponuje 20 pokojami: 1, 2, 3, 4, 5 - osobowymi dla 65 wychowanków.

Bursa jest placówką koedukacyjną, "drugim domem" dla młodzieży uczącej się w bocheńskich szkołach. Pracuje w niej wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która w swych działaniach z młodzieżą kieruje się sercem, serdecznością i zaufaniem.

 

Kontakt: 

14 611 76 73

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.